تجارت در چین

چین به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورها با تمدن بیش از 7000 سال و همچنین یافته های انسانی بیش از 5000 سال دارای سابقه تجاری بسیار طولانی و درخشان میباشد.

بازار تجاری چین به دلیل وجود نیروی انسانی زیاد و گستره ی جغرافیایی وسیع و وجود منابع مناسب همواره از نظر تنوع کالا و رقابت در قیمت در بین بازارهای جهان پیشتاز بوده است.

این بازار تجاری غنی همواره مورد استقبال طیف وسیعی از تجار ایرانی بوده است تا با برقرار کردن زنجیره ی تولید تا مصرف کننده ی نهایی از ارزش افزوده این فرآیند منتفع گردند.

این بازار تجاری پرسود که غالبا خلاصه درواردات کالا از کشور چین میگردد در حال حاضر در بردارنده ی مخاطرات بسیار زیادی از قبیل سوخت سرمایه، خرید از منابع غیرمعتبر، خرید کالای غیرمنطبق و… میباشد.

حال با توجه به شرایط فوق و با در نظر گرفتن سود و رای ریسک تجار همچنان تمایل بسیار زیادی برای شروع واردات کالا از کشور چین را دارند و از طرفی تجاربه دنبال ایمن سازی اصل سرمایه خویش میباشند.

3 تجارت در چین ستاره شرق

یک تجارت ایمن از مجموع فاکتورهای متفاوتی حاصل میگردد که در ادامه به موارد اصلی آن اشاره میکنیم:


-شناخت بازار هدف تقاضای مصرف کنندگان در کشور وارد کننده

-شناخت رقبا و توان آنها

-انتخاب کالای تجاری مناسب (کم ریسک، ریسک متوسط، پرریسک)

-انتخاب تولید کننده و یا فروشنده ی معتبر با کیفیت مورد پذیرش بازار هدف

-اخذ مجوزهای لازم داخلی وخارجی

-خرید کالا و انتقال ارز ایمن عدم ارسال کالا پس از اخذ پول توسط فروشنده

-تحویل و ارسال کالای خریداری شده

-تحویل و ترخیص کالای وارداتی

بدیهی است که رسیدن به هر یک از موارد مذکور نیازمند کسب تجربه، تخصص و مهارت است که این فاکتورها به مرور زمان و با وقوع شکست ها و پیروزی ها، مطالعات و گذر زمان محقق میشود و به طور مختصر رسیدن به یک تجارت ایمن و موفق نیازمند صرف هزینه های مالی و زمان میباشد.

حال با توجه به اصل آزموده را آزمودن خطاست، تاجری میتواند یک تجارت موفق داشته باشد که از تجربیات افراد و سیستم های با تجربه و متخصص که بهای این تجربه را قبلا پرداخت کرده اند بهره ببرد.

با توجه به موارد فوق و با در نظرگرفتن سودآوری واردات کالا ازچین و در کل تجارت با چین، شروع به کار تجاری ایمن یک ضرورت است و شرکت تجاری بازرگانی کیا تجارت با سابقه ای طولانی در زمینه ی واردات تخصصی انواع مواد اولیه، خطوط تولید صنایع مختلف از قبیل خط تولید مواد غذایی، خط تولید فوم، خط تولید ابرو واکوستیک، ماشین الات صنایع مختلف از قبیل انواع فرزسی ان سی، لیزرهای حک، لیزرهای برش، مواد اولیه داروسازی، واردات محصولات آرایشی و بهداشتی توانایی ارایه امور خدماتی ومشاوره ای جهت راهنمایی و همچنین انجام کلیه امور واردات از استعلام قیمت تا تحویل درب انبار مشتری را دارا میباشد.

همچنین شما تجار و تولید کنندگان محترم میتوانید از تیم متخصص “ستاره شرق” در امور صادرات کالا، نسبت به کسب بازارهای برون مرزی و گسترش فعالیت خود بهره بگیرید.