غذا در چین

غذا در چین

غذا در چین یکی از مسائلی است که بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در چین را دارند به آن فکر می کنند.اما باید گفت چین کشوری شگفت انگیز است، نه فقط به خاطر تاریخ و فرهنگ بسیار غنی آن، بلکه به خاطر غذهای متنوع در سطح جهانی‌اش. شما می‌توانید به راحتی و با کم‌ترین تلاش، غذاهای مربوط به کشور خود را تهیه کنید.

در چین چی بخوریم?

از یک سو، غذاهای محلی چین بسیار خوش‌مزه و عالی هستند و به احتمال زیاد، به دلیل تنوع بالای آن‌ها، رضایتتان را جلب خواهند کرد. تصور اینک حجم از تنوع در غذاها برای بازدیدکنندگان خارجی بسیار دشوار است. ۸ نوع غذاهای اصلی چینی وجود دارد که هر کدام، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. برای مثال، سیچوان غذایی بسیار تند، آتشین و با عطر و طعمی بسیار سنگین می‌باشد؛ در حالی که هواییانگ غذایی بسیار تازه و سبک است.

از سوی دیگر، غذاهای بین‌المللی نیز در شهرهای مدرن چین، تنوع بسیار گسترده‌ای دارد.شما در شهرهایی مثل پکن، شانگهای، چینگدائو، دالیان و برخی دیگر از شهرها، رستوران‌های ایتالیایی، هندی و فرانسوی را به آسانی پیدا کنید.

فست‌فودی‌های غربی زنجیره‌ای مثل KFC، مک‌دونالد، پیتزاهات، سابوی و کافه استارباکس نیز در سراسر چین حضور فعال دارند.

غذای حلال در چین

از آن جایی که چین، کشوری چند ملیتی است، بنابراین ساکنان مسلمان زیادی نیز در سراسر چین حضور دارند. رستوران‌های مخصوص مسلمانان در چین، فراوان بوده و به راحتی در دسترس‌اند و شما می‌توانید با مراجعه به این رستوران‌ها غذاهای حلال تهیه کنید. گیاه‌خواری در چین چندان رایج نیست، اما شما می‌توانید با مراجعه به رستوران‌های بودایی، از منوی غذاهای بدون گوشت غذای مدنظر خود را سفارش دهید.

غذاهایی که در دانشگاه‌های چین سرو می‌شوند نیز بسیار متنوع و خوش‌مزه‌اند. این دانشگاه‌ها پیش روی دانشجویان، انتخاب‌های متنوعی قرار می‌دهند تا دانشجویان یکی از آن‌ها را انتخاب کنند؛ از جمله‌ی این انتخاب‌ها می‌توان به غذاهای غربی، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران، غذاهای حلال و… اشاره کرد.

قیمت غذا در چین

غذا در چین بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. هر وعده غذایی در دانشگاه‌ها یا رستوران‌های کوچک، حدود ۱ دلار می‌باشد و برخی از دانشگاه‌های بزرگ‌تر نیز، ۲ تا ۵ دلار از یک نفر بابت هر وعده غذایی می‌گیرند.

  ارسال شده در